Historia Klubu Sportowego w Nagoszynie sięga początku lat 50-tych. Wtedy to w głowach grupy "zapaleńców zrodził" się pomysł na stworzenie warunków do uprawiania sportu w Nagoszynie. Prekursorami tematu byli min.: Wilczyński Józef, Wilczyński Czesław, Wilczyński Julian, Ciecieręga Władysław, Ciecieręga Józef, Pęcak Józef, Pęcak Bronisław. To dzięki ich zaangażowaniu i pracy społecznej zawdzięczamy, iż w środku wsi, nad potokiem Pasternak, w miejscu gdzie wcześniej rósł las morwowy powstał stadion sportowy. Początki były trudne. Mecze rozgrywano tzw. "szmacianką", a o jakimkolwiek obuwiu sportowym nie było mowy.
W 1953 dzięki Józefowi Skwira klub wzbogacił się o pierwszą skórzaną piłkę nożną. W międzyczasie powstały boiska do siatkówki i do piłki ręcznej, które to sporty były nie mniej popularne wśród lokalnej młodzieży. Z inicjatywy Pana Jamro powstały sekcje tych dyscyplin, a zawodnicy z Nagoszyna byli równorzędnymi przeciwnikami dla innych drużyn. Piłkarze nożni rozgrywali mecze z drużynami z Kędzierza, Woli Żyrakowskiej, Straszęcina. Z biegiem czasu poprawiały się warunki zaopatrzenia w sprzęt sportowy, a szczególne zasługi w tym temacie należy przypisać pracownikowi powiatowemu LZS Panu Janowi Cholewa. Równolegle z drużyną seniorów, w klubie występowała również drużyna młodzieżowa zrzeszająca przede wszystkim uczniów miejscowej szkoły. W latach 70-80 drużyna seniorów występowała w "B" klasie OZPN Tarnów. W 1986 roku LKS Nagoszyn awansował do "A" klasy, w której to klasie rozgrywkowej występował do chwili obecnej. W ramach reorganizacji od 1999 r. drużyny LKS Nagoszyn są zrzeszone w OZPN Rzeszów.
W "A" klasie kolejnymi trenerami byli: Osak Kazimierz, Węgrzyn Edward, Małozięć Antoni, Grdeń Zbigniew, Szczerbicki Bolesław, Gosek Mieczysław, Żmuda Bartosz, Małozięć Antoni, Zawora Marek i Popielnik Wojciech. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć nazwiska Łanucha Kazimierz , który wprawdzie nie trenował drużyny , ale swoim zaangażowaniem tak na boisku jako zawodnika , jak i działacza Zarządu był przez szereg lat "motorem napędowym" klubu. Za jego kadencji jako Prezesa w 2002 r. przeprowadzono modernizację stadionu , która polegała na poszerzeniu płyty i wykonaniu melioracji. W 2005 r. zaś dzięki staraniom Zarządu Klubu i przychylności samorządu lokalnego Klub wzbogacił się o nowy obiekt w postaci szatni. Są to w zasadzie trzy segmenty w pełni wyposażone w natryski ,ubikacje, ciepłą wodę i ogrzewanie.
Od 2003 r. nowy zarząd klubu pod przewodnictwem Prezesa Stanisława Łanucha postawił przed drużyną seniorów ambitny cel awansu do V ligi okręgowej. O mały włos udało by się to w 2005 roku, gdzie o "mały punkt" LKS Nagoszyn przegrał rywalizację z LKS Żyraków. Cel osiągnięto w tym roku i to na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Drużyna z dorobkiem 61 pkt zdystansowała bezpośredniego wicelidera o 10 pkt w 24 meczach zanotowała 1 porażkę ( z Rzemieślnikiem II Pilzno w rundzie jesiennej ) i 4 remisy z realnym konkurentem do awansu tj. Brzeźnicą, Straszęcinem oraz 2 razy z Pogórzem Wielopole Skrzyńskie. Przez okres 21 kolejnych kolejek nie odniosła porażki. Swą grą udowodniła że zasługuje na awans. Euforia z tym związana jednak opada gdy uświadomiono sobie ogromu pracy społecznej i kosztów związanych z upragnionym awansem. W 2008 roku zgodnie z wytycznymi OZPN Rzeszów stadion został ogrodzony, a w 2009 roku została wykonana nowa droga dojazdowa do stadionu wraz z parkingiem.
W klubie prowadzone są sekcje: piłki nożnej druzyna seniorów, juniorów młodszych i trampkarzy starszych oraz sekcja siatkówki (SKS). Zawodnicy z klubu biorą udział w zawodach sporotwych na szczeblu lokalnym. SKS Nagoszyn powstał w 2008 roku, wtedy to drużyna została po raz pierwszy zgłoszona do Dębickiej Ligi Siatkówki. Już w swoim pierwszym sezonie SKS odniósł zwycięstwo w lidze i sięgnął po puchar najlepszej drużyny DLS.